Web Sitesi Zorunlu Hale Getirildi

YENİ TÜRK TİCARET KANUNUNA GÖRE ŞİRKETLER WEB SİTESİ YAPTIRMAK VE VAROLAN WEB SİTELERİNİ UYUMLU HALE GETİRMEK ZORUNDADIRLAR.

Yeni yasanın istediği web sitesi özelliği;

Web sitesinin kolay kullanılır bir yönetici paneli olmalı ve bu sayede güncel bilgiler ve şirket içi durumlar hakkında bilgilendirme yapılabilir hale getirilmelidir.
Site sürekli erişime açık yani kesintisiz olmalıdır.( Bu demek oluyor ki anlaşacağınız host firmanısını iyi seçmelisiniz )

Web siteniz sizin imajınızdır bu yüzden web sitesi  yaptırırken sadece yasada belirtilenleri kapsayan sınırlı bir yapı değil, şirketin kurumsal tanıtımını da yapacak profesyonel bir web sitesi olarak da kullanılacak şekilde hazırlanılmalır.

14 Ocak 2011' de yeni Türk Ticaret Kanunu ile şirketlere web sitesi zorunluluğu yasalaştı. Yeni Türk Ticaret Kanununa göre her şirket kanuna uygun web sitesi yaptırmak durumunda kalıyor.
Yasaya uymayarak site yaptırmayan ya da eksik bilgiler içeren site yaptıranlara hapis ve para cezası uygulanacak.
- Yasa ile birlikte tüm sermaye şirketleri web sitesi yapmak,
- Yasada belirtilen şirket bilgilerinin güncel halini sitesine girmek,
- Zorunlu olacak bilgileri sürekli güncel tutmak zorundadır. 2012 Temmuz ayında yürürlüğe girecek olan yasaya uymayarak site yaptırmayan ya da eksik bilgiler içeren ve halkı yanıltmaya yönelik olan site yaptıranlara hapis ve para cezası uygulanacak. 2012 Temmuz ayı yasanın yürürlüğe gireceği tarih olup, önümüzdeki zaman zarfı ise şirketlere tanınan süredir.

Yorum Yap